Nie narzekaj!

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Narzekanie to sport narodowy Polaków. Odnoszę wrażenie, że do dobrego tonu należy załamywanie rąk nad losem świata, nad życiem i trudnościami, jakie niesie codzienność. Między narzekającymi tworzą się wręcz więzy solidarności, które niczym plamy oleju rozlewają się na życie społeczne. Osoby takie czują się „gorzej niż zazwyczaj” i nic ich nie zadowala. Obrażone są na świat i ludzi. Zgorzkniale wylewają swoją złość na innych. W efekcie ściągają na siebie nieszczęścia, których chcieliby uniknąć. Narzekają, aby poczuć się lepiej, znaleźć ulgę i zrzucić z siebie przygniatający ciężar. Ja mówię STOP!

Człowiek narzekający mówi, że nic nie ma sensu, nic się nie opłaca. Wszędzie widzi wrogów i węszy zasadzkę, przewiduje trudności i niepowodzenia. Jego życie staje się powoli istnym koszmarem. Pogrążony w narzekaniu i pesymizmie umysł takiej osoby zaczyna powoli niszczyć samego siebie, utrudniając też życie najbliższemu otoczeniu. Skazuje się na chorobliwy pesymizm, który z kolei odbija się negatywnie na zdrowiu fizycznym i psychicznym, a także źle wpływa na samopoczucie. Ja mówię STOP!

Narzekanie to jeden z kilku niewidocznych zatruwaczy życia. Narzekamy na wszystko, na brak pracy, na szefa, na to, że życie jest ciężkie i niesprawiedliwe. Jest nam za zimno – narzekamy, jest nam za gorąco – też narzekamy. Przestań więc narzekać!!!

Przestając narzekać skupiasz energię na tym, co już masz. Zaczynasz to doceniać. Naucz się podziwiać i dziękować Bogu za te rzeczy, które już masz. Obiecuję Ci, jeśli przestaniesz narzekać, a zaczniesz regularnie dziękować, zaczniesz przyciągać więcej pozytywnych ludzi i doświadczeń do swojego życia. Na początek zacznij kontrolę nad narzekaniem przez cały dzień. Później 2 dni, 3 dni, aż do momentu, w którym przestaniesz narzekać. Przekonasz się, jak warte jest to poświęcenia 🙂

Tylko Ty jesteś odpowiedzialny za swoje życie i swoje szczęście. Ty najlepiej wiesz, czego chcesz i co Cię może uszczęśliwić. Bierz odpowiedzialność za swoje życie i swoje decyzje. Każda decyzja podjęta dziś będzie miała swoje następstwo jutro. Bądź gotowy przyjąć częściowe rozwiązania. Ludzie odpowiedzialni to ludzie czynu i w chwilach trudności, nie stoją bezczynnie z założonymi rękami i narzekają. Wręcz przeciwnie, biorą życie w swoje ręce. Chodzi o to, by myślenie o problemach nie wchodziło w nawyk na tyle, by nie widzieć ich rozwiązania. Pamiętaj, że wszystko zawsze układa się pomyślnie, a jeśli nie jest pomyślnie… to znaczy, że jeszcze się układa… 😉 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podaj Emaila i pobierz “10 sekretów życia bez barier“
W ciągu kilku minut otrzymasz Ebooka na podany email
Twój email nigdy nie zostanie nikomu udostępniony.