Nie zawsze tak będzie

Nie zawsze tak będzie 24 listopada, 20181 Komentarz
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Pewnemu mężczyźnie nic się nie układało, był na zakręcie życiowym. Stracił pracę, mieszkanie musiał zmieniać, z żoną nie mógł się dogadać, dzieci go nie szanowały, sąsiedzi omijali… Wreszcie sfrustrowany poszedł do mędrca i opowiedział o swojej ciężkiej sytuacji, prosząc o radę. Ten nakazał mu napisać na dużej kartce: NIE ZAWSZE TAK BĘDZIE i powiesić w pokoju albo postawić sobie na biurku, żeby często na ten napis spoglądać. Mężczyzna wypełnił polecenie. Wytrzymał wszystko, patrząc często na kartkę i powtarzając sobie, że NIE ZAWSZE TAK BĘDZIE.

Po pewnym czasie sytuacja zaczęła się normować. Poszedł wreszcie uradowany do mędrca, by mu podziękować.

– Nareszcie jest dobrze. Jest bardzo dobrze! Dogadałem się z żoną. Razem zapanowaliśmy nad dziećmi, żyjemy w zgodzie. Sąsiedzi uśmiechają się do nas, a my do nich. Znalazłem pracę – i to lepszą od poprzedniej! Jest cudownie! Dziękuję! A teraz biegnę zdjąć wreszcie tę niezwykłą kartkę od Ciebie….

– Nie zdejmuj – przerwał mu mędrzec, a widząc zdziwioną minę rozmówcy, dodał z ciepłym uśmiechem:

– Nie zawsze tak będzie…

Wszystko w życiu jest tymczasowe, więc jeśli coś idzie dobrze to trzeba się cieszyć, bo nie będzie to trwać wiecznie, a jeśli coś idzie źle to nie ma co się zamartwiać, bo też nie będzie to trwać w nieskończoność. To tak jakby puścić papierowy statek na taflę wody i mieć radość z tego, że płynie mimo świadomości, że ta chwila nie potrwa zbyt długo…

Każdy z nas ma takie momenty, że dochodzi do ściany i ma wszystkiego dosyć. Czujesz się wtedy, jakby walec przejechał po Tobie i wrócił na wstecznym. Nie widzisz szans na zmianę, na lepsze jutro i zapominasz, że bez względu na to, jak źle jest w danym momencie… to tylko moment.

Tylko mi nie mów, że nie masz takich chwil, gdy:

  • trafia Cię szlag
  • ryczysz po kątach
  • wszystko wymyka Ci się z rąk
  • wszyscy Cię denerwują
  • starasz się tak bardzo, a mimo to nie wychodzi
  • porażka goni porażkę
  • mówisz, że gorzej być nie może, a zaraz okazuje się, że jednak może…

To, że teraz jest ciężko nie oznacza, że zawsze tak będzie.

Niestety, działa to tak samo w drugą stronę.

Życie nie jest czarno-białe. Zdarzają się dni, gdy szarość ogarnia pejzaż aż po horyzont. Niby idziemy do przodu i chcemy szukać jakiegoś koloru, ale to jak spacer we mgle. Mamy wtedy ochotę stanąć i czekać, bo aż strach co kryje się za zakrętem… Niespełnione nadzieje, niezrealizowane cele, czarna rozpacz, sztylet w plecy od kogoś bliskiego? A może iskra wiary, radość z rozbudzonych marzeń i ktoś, kto patrzy na świat tak samo?

Całkiem niedawno miałam niewątpliwą przyjemność poznać człowieka, który nauczył mnie nowego stwierdzenia, przy czym totalnie wpasowało się ono w moją optykę widzenia codzienności. Mówił:

Pamiętaj, żeby potwierdzać rzeczywistośćA miło jest, gdy potwierdza się ją z uśmiechem.”

… 🙂

Podobno mamy tyle sił, ile trzeba, żeby dźwigać to, co nam się przydarza. Nawet jak się nam wydaje, że już z sił opadliśmy to jesteśmy w stanie się podnieść, iść i walczyć dalej. Ważne, by w tym całym dźwiganiu nie poszedł nam kręgosłup, żeby się nie zapaść w czarną dziurę tylko odpowiednio nastawić do ciężaru. To wymaga odwagi i wytrwałości, ale tylko patrząc z perspektywy czasu możemy dostrzec, że nawet najtrudniejsze sytuacje są po coś, budują nasz charakter i przygotowują nas do kolejnych zadań.

Henry Ford mądrze napisał: „Kiedy wszystko zdaje się działać przeciwko Tobie, pamiętaj, że samolot startuje pod wiatr, nie z wiatrem.”

Czasami chaos nie jest taki zły. Niekiedy, żeby zrobić coś pięknego, potrzeba trochę bałaganu. Nie zawsze ma się władzę nad wszystkim, czasami trzeba pozwolić wydarzeniom po prostu płynąć. A czasami trzeba upaść kilka razy, żeby się podnieść. Nie bać się zawrócić, kiedy droga, którą się podąża okazuje się niewłaściwa. Uparte dążenie w jednym kierunku nie zawsze jest odwagą. Prawdziwa odwaga to pozwolenie sobie na wątpliwości i na niepewność. Prawdziwa odwaga do życie wraz z jego sukcesami i porażkami. Ze wszystkim i pomimo wszystkiemu. Dlatego, jeśli masz taki moment, że jesteś w czarnej dupie to napisz sobie wielkimi literami NIE ZAWSZE TAK BĘDZIE! Jest duże prawdopodobieństwo, że najlepsze dni są dopiero przed Tobą!

I nie poddawaj się.

I nie patrz do tyłu.

I nie rycz.

I nie wiń nikogo.

I nie klnij na Boga.

I uwierz.

Od nowa.

5 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Natalia
Natalia
5 lat temu

Dający kopa do życia tekst ! Prawdziwe