Motoryzacja jest Kobietą! Muzem Topacz

Motoryzacja jest Kobietą! Muzem Topacz 26 kwietnia, 2021Zostaw komentarz
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Muzeum Motoryzacji to nielada gratka nie tylko dla wielbicieli pojazdów z duszą, ale także dla tych, którzy w samochodach rozróżniają jedynie kolor 😛 Zatem pojechałam, zobaczyłam i…o samochodach opowiadać nie będę, lecz przedstawię garść faktów, które potwierdzają, że gdyby nie kobieta to może nadal śmigalibyśmy dorożkami 😛

Wiadomo, że pionierem motoryzacji uznawany jest Karl Benz, który w 1885 roku skonstruował pierwszy samochód. Mało kto jednak wie, że kluczową rolę w tym sukcesie odegrała jego żona – Bertha! To ona zainwestowała swój posag w podupadające przedsiębiorstwo męża. Dzięki niej Karl miał kasę na realizację swoich niezwykłych pomysłów. To ona dostrzegła ogromny potencjał w „Benz Patent-Motorwagon” i wytrwale zachęcała męża do dalszych prac nad maszyną.

Karl Benz złożył patent na swój trzykołowy pojazd silnikowy i był gotowy do seryjnej produkcji pierwszego samochodu na świecie, ale potencjalni kupcy nie byli gotowi na taką rewolucję i bali się zamawiać.

Bertha Benz udowodniła mężowi, że podstawowym warunkiem finansowego powodzenia przedsięwzięcia produkcji automobili, będzie przede wszystkim pokazanie ich praktycznego zastosowania. Pewnego ranka (a było to w 1888 roku), gdy mąż mocno spał, wybrała się w pierwszą podróż automobilem – przejechała 106 km bez towarzystwa mechanika, który był wówczas niezbędną osobą podczas podróży. Nie była to łatwa i przyjemna przejażdżka. Wtedy nie było jeszcze wyraźnie oznaczonych dróg, dodatkowo wzgórza i nierówności terenu znacznie utrudniały prowadzenie automobilu. Bertha sama wykonywała po drodze wszystkie konieczne naprawy! Oj, pomysłowa to była kobieta! Użyła szpilki od kapelusza, by przetkać zablokowany przewód paliwowy, a gdy przewód zapłonowy wymagał izolacji, owinęła go jedną z podwiązek. 😀

Swoją historyczną podróżą udowodniła, że samochód jest narzędziem mobilności i wprowadziła go do powszechnego użytku. Zasugerowała mężowi, by wyposażył auto w niższy bieg, który umożliwi mu pokonywanie podwyższeń terenu, a także by zamontował okrycia do hamulców. Pokazała innym jak niezawodne i proste jest użytkowanie pojazdu oraz, że można nim pokonywać znaczne odległości. Sukces przejażdżki rozwiał wątpliwości potencjalnych nabywców i znacząco wpłynął na rozwój biznesu Karla, a ostatecznie przyczynił się także do przyszłego sukcesu marki Mercedes-Benz.

Kto ma jeszcze wątpliwości, że motoryzacja jest kobietą?

 

 

Spodobał Ci się ten post? Koniecznie kliknij przycisk Lubię to!

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podaj Emaila i pobierz “10 sekretów życia bez barier“
W ciągu kilku minut otrzymasz Ebooka na podany email
Twój email nigdy nie zostanie nikomu udostępniony.