O mnie

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Życie zaczyna się po 30stce

– ośmielę się zaryzykować stwierdzenie. A już na pewno po przekroczeniu tej magicznej granicy coraz trudniej zatrzymać się by smakować chwile i dostrzegać sens drobnych spraw dnia codziennego. A przecież smakują wybornie i bywają niezapomniane.

Z wiekiem zmienia się również perspektywa, nastawienie i człowiek zaczyna wiedzieć coś więcej o słodyczy, goryczy, ostrości i stopniu zasolenia kolejnych dni. Wszystkie one składają się w doświadczenia, którymi będę starała się tutaj podzielić. A że z nimi ulotnie, jak z motylami postanowiłam zatroszczyć się o odpowiednią formę by poza melodią, która kojarzy się z osobą, poza zapachem, który przywołuje konkretne sytuacje, poza spojrzeniem, uśmiechem zapisanym w pamięci mieć miejsce, którego nie dotknie klęska niepamięci, a do którego wracać można w każdym czasie, jak często ma się życzenie.

To co mi zostało z dziecka to właśnie radość życia chwilą. Carpe diem – można by powtórzyć za klasykiem. Nikt bowiem nie obiecał mi, że jutro nadejdzie. A perspektywa patrzenia na świat z pozycji siedzącej tylko wyostrzyła zmysły w tym temacie.

Tak się jakoś przedziwnie składa, od zawsze w moim życiu, że nie ma w nim miejsca na przypadek. To kim i gdzie dziś jestem zawdzięczam wielu cudownym ludziom, których udało mi się spotkać. Jedni przychodzą i odchodzą, inni zostają na dłużej, ale każdy z nich zmienia mój świat. Każde imię to osobna historia smaków życia. Próżno próbować zmieścić to w kilku zdaniach.

Spójrzmy w przyszłość.

Nie pozostaje mi zatem wiele więcej jak zaprosić Ciebie drogi Czytelniku do mojej codzienności – potraktuj to jak wyzwanie, na które ja, od dziś, odpowiadam pełnymi zdaniami.

Zasmakuj życie w Social Media – dołącz do nas!

Oprócz bloga możesz spotkać mnie także na Facebooku oraz Instagramie. W każdym z tych miejsc życie smakuje inaczej!

Na dobry początek zapraszam Cię do przeczytania moich najnowszych artykułów

  • KwarantAnna, czyli jedziemy na tym samym wózku Kwiecień 30, 2020 - Kwarantanna to moment, gdy częściej zastanawiamy się nad ulotnością życia i przemijaniem. Tylko odpowiedz sobie szczerze... Boisz się wirusa czy przedwczesnej śmierci? A może dostrzegasz, że nie żyjesz tak jak chcesz, że wiele rzeczy robisz na półgwizdka? Co czujesz, gdy myślisz o śmierci? Strach? Zdziwienie? Lekki dyskomfort? A może robisz bilans zysków i strat, który nie wychodzi zadowalająco? Mnie się wydaje, że im bardziej człowiek boi się śmierci tym bardziej boi się życia i odkłada je na później. Nie bój się. Żyj.
  • Żeby się chciało tak jak się nie chce Marzec 10, 2020 - Masz takie dni, kiedy Twoje wewnętrzne „Nie mam siły” walczy z Twoim wewnętrznym „Rób, nie pierdol” a Ty siedzisz i czekasz kto wygra? I co wtedy robisz? Uciekasz czy owijasz się miękkim kocem czekając aż samo przejdzie? Nie wiesz czy się śmiać czy płakać? Włączasz swoją ulubioną playlistę i pozwalasz życiu płynąć? Niech trwa, ale chwilowo bez Ciebie. Dajesz sobie czas na odczuwanie, regenerację i pobycie w samotności? Ja tak mam ostatnio. Myślałam, że luty jest najgorszym miesiącem do przetrwania, a tu się okazuje, że marzec podkłada nogę...

Chciałbyś się ze mną skontaktować?

Jeśli chciałbyś ze mną porozmawiać, możesz to zrobić poprzez formularz na stronie kontakt

Podaj Emaila i pobierz “10 sekretów życia bez barier“
W ciągu kilku minut otrzymasz Ebooka na podany email
Twój email nigdy nie zostanie nikomu udostępniony.